Daniele Tognaccini
Dyrektor ośrodka naukowego AC Milan — Milanlab.
„Pracuję z zawodowymi sportowcami w takich dyscyplinach jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, narciarstwo, pływanie od 30 lat, a przez ostatnie 20 lat w AC Milan jako trener sportowy i kondycyjny oraz dyrektor Milanlab (ośrodek naukowy).
Pracowałem z RSQ1 od blisko 5 lat i w mojej opinii jest to unikalne narzędzie pomagające rozwiązać problemy mięśniowe, które mogą poważnie wpłynąć na osiągnięcia moich zawodników.
Zastosowanie tego urządzenia pozwala mi zoptymalizować trening i fazę regeneracji w zakresie siły, mobilności, koordynacji ruchowej oraz zminimalizować negatywne efekty treningu. Jedną z głównych cech urządzenia RSQ1, którą zaobserwowałem jest zdolność do skrócenia czasu niezbędnego do odzyskania siły, koordynacji i funkcjonalności po urazie.
W dziedzinie treningu RSQ1 posiada unikalną zdolność (unikalną w świecie medycznych urządzeń elektrycznych) do jednoczesnej pracy nad skorygowaniem kompensacyjnych wzorców ruchowych oraz wzmacnianiem mięśni umożliwiając w ten sposób sportowcom osiągnąć wyższy poziom sprawności.
Zastosowane w rehabilitacji urazów mięśniowo-szkieletowych urządzenie to umożliwia istotne skrócenie czasu rehabilitacji, a ponadto, nie tylko skutecznie rozwiązuje problem, ale pomaga sportowcom uniknąć ubytków siły mięśniowej, a nawet zwiększyć tę siłę w okresie rehabilitacji. Oznacza to zatem szybszy powrót na boisko.
Nie wydaje mi się możliwe porównanie pracy z RSQ1 a jakimkolwiek innym systemem, używającym sygnałów elektrycznych czy też nie, ponieważ RSQ1 dysponuje skutecznością w znaczeniu czasu i jakości, która nie jest do osiągnięcia przez żadne inne urządzenie.”